Skąd pomysł na CLOMAKE?

Od pomysłu na CLOMAKE do samej realizacji projektu minęła długa droga. Poznaj naszą historię i dowiedz się, jak zbieraliśmy doświadczenie!

Głównym założeniem przy pracy nad CLOMAKE było stworzenie kompleksowej usługi, która pozwoli na przekształcenie Twojej wizji-marzenia o marce odzieżowej w rzeczywistość. Po tym, jak stworzyłem od zupełnych podstaw moją markę OHNE, zrozumiałem, jak wiele rzeczy mogłem zrobić zupełnie inaczej, oszczędzając na tym czas, pieniądze oraz nerwy.

Michał Sznel

OHNE stworzyłem razem z moim przyjacielem, Kubą, a sam koncept na firmę narodził się w czasie liceum, podczas pozornie nic nieznaczącego spotkania przy piwie. Od pomysłu do realizacji minęły około dwa lata, głównie ze względu na braku czasu i środków na wystartowanie z biznesem. Po maturze zarobiliśmy pieniądze potrzebne na start, i rozpoczęliśmy naszą przygodę ze streetwearem.

Kiedy sięgam pamięcią wstecz i patrzę na nasze początki związane z OHNE, jestem przekonany, że gdybym wtedy był wyposażony w aktualną wiedzę, kontakty i umiejętności, byłbym w stanie zrealizować ten sam projekt, angażując w to 30% zainwestowanego kapitału i czasu. Podstawowa wiedza na temat szycia, projektowania, marketingu oraz tworzenia sklepu internetowego, którą wtedy dysponowałem, w zderzeniu z rzeczywistością okazała się niewiele warta. Czerpałem ją z ogólnie dostępnych w Internecie poradników, czy artykułów; ukończyłem również kilka kursów, które pochłonęły część budżetu w nadziei na zdobycie praktycznej wiedzy.

W tym momencie, po stworzeniu oraz sprzedaniu kilku kolekcji własnych ubrań, z czystym sumieniem jestem w stanie stwierdzić, że nie przyniosły mi wiele pożytku. Biorąc to pod uwagę, postanowiłem stworzyć CLOMAKE, czyli zespół, dzięki któremu jesteśmy w stanie pomóc Ci w otworzeniu własnej marki, Nie ma tu znaczenia, czy jesteś znanym influencerem, gwiazdą YouTube'a, czy po prostu jest to Twoje marzenie. Pomożemy ci zrealizować zarówno projekt na który chcesz przeznaczyć dziesiątki tysięcy złotych oraz taki, na który możesz przeznaczyć zaledwie 5 tysięcy. Wydaje się to nieprawdopodobne, ale właśnie już z takim budżetem możesz razem z nami otworzyć swoja markę, wliczając w to stronę www ze sklepem, kwestie prawne, Twoją odzież oraz pierwsze kroki w marketingu. Jeżeli już posiadasz sklep pod własną marką z innymi produktami i zastanawiasz się nad wprowadzeniem odzieży, to pomożemy Ci ją zaprojektować oraz uszyć a także zapewnimy stałe dostawy, tak, abyś mógł w spokoju zajmować się swoim głównym biznesem.

Nie musisz szukać, jeździć dzwonić i martwić się o szwalnię, projekty, grafika, informatyka, metki, zdobienie, pakowanie i wysyłanie, sesję zdjęciową i wiele innych spraw. W CLOMAKE załatwisz wszystko w jednym miejscu - mówisz nam, co chcesz zrobić, a my to robimy!

Tak szerokie możliwości działania daje nam zgrany zespół, który tworzą:

Musisz wiedzieć, że nie jesteśmy agencją, która niestety ze względu na ogromną biurokratyzację oraz zawyżanie kosztów wymaga posiadania ogromnego budżetu. Misją CLOMAKE jest zrealizowanie Twojego marzenia przy jak najmniejszym budżecie, co jest możliwe dzięki rabatom w szwalni, hafciarni oraz drukami, a także u innych osób, które tworzą nasz zespół. Dodatkowo moja wiedza i jednocześnie pasja do tego, co robię, umożliwia mi pomoc w sposób sprawny i bardziej atrakcyjny cenowo, co gwarantuję moim nazwiskiem.