Jakie metody zdobienia zastosujesz w Twojej marce odzieżowej?

Ubranie to coś więcej niż sposób na zakrycie ciała i ogrzanie się. Codziennie dają one szansę, aby pokazać światu swoją osobowość, dlatego dobra jakość materiału i wybranie kroju to dopiero wstęp do stworzenia odzieży, która pozwoli zidentyfikować się klientom z Twoją własną marką. Liczy się odpowiedni krój, intrygujące grafiki, a także drobne emblematy. Chcesz wiedzieć jaka metoda zdobienia sprawdzi się w Twojej kolekcji? Czytaj dalej!

Własna marka odzieżowa z dużym nakładem.
Jaką wybrać metodę?

Duży nakład to szansa na zniżki w szwalni i drukarni. Pozwala na użycie lepszej jakości materiałów oraz metod zdobienia. Co masz do wyboru?

Haft

To najstarsza metoda zdobienia tkanin. Czy wiesz, że stosowany był już w starożytności, a w średniowieczu był ceniony tak samo jak malarstwo? Obecnie ludzkie ręce zastąpiły maszyny. Mimo tego nadal uznaje się go za najszlachetniejszy i najbardziej ekskluzywny sposób zdobienia.
Haft jest odporny na uszkodzenia, praktycznie niezniszczalny. Jednak materiał, na którym ma się znaleźć musi mieć odpowiednią grubość i wytrzymałość i nie da się odwzorować wszystkich kolorów.
Zapewne domyślasz się, że za wysoką renomą haftu stoi równie wysoka cena. W tym przypadku stawka zależna jest od takich elementów jak stopień skomplikowania projektu, ilość ściegów, wielkość szczegółów użytych w projekcie czy rozmiar samego emblematu.
Każde zlecenie haftu wyceniane jest przez nas indywidualnie, uwzględniając przy tym również łączną ilość zamawianych sztuk.
W CLOMAKE szyjemy już od 1 sztuki!

Sitodruk

Jeśli nie zdecydujesz się na haft, a zależy Ci na wyjątkowej trwałości wybierz sitodruk. Jest odporny na pranie i uszkodzenia mechaniczne. Nie straszne są mu wilgoć i promieniowanie UV. Bardzo dobrze odwzorowuje kolory i przejścia tonalne. Nadruk wygląda efektownie.
Być może zastanawiasz się dlaczego sitodruk nie opłaca się przy małych nakładach? Przyczyny należy szukać w procesie przygotowania nadruku. Jest bardzo czasochłonny. Jeden kolor to jeden oddzielny szablon (matryca), który musi zostać specjalnie przygotowany. Łatwo się domyślić, że wysokie koszty produkcji to droższy produkt końcowy.
Jeśli planujesz biały nadruk na czarnym materiale zadbaj o wysoką jakość tkaniny i zastosowanej do nadruku farby. Wybór produktów z niższej półki może przyprawić Cię o ból głowy. Dlaczego? Ponieważ czerń ma tendencję do przebijania i biały nadruk nie będzie tak biały jak w Twoich założeniach.
Odpowiednia reklama odwdzięczy się zwiększoną sprzedażą!

Własna marka odzieżowa z małym nakładem – jaką wybrać metodę?

Marzysz o tym, aby założyć własną markę odzieżową, ale masz mały budżet i boisz się, że polegniesz na zdobieniu ubrań? Spokojnie, coś da się zrobić.

Folia flex i folia flock

To najbardziej opłacalne rozwiązania przy mniejszych nakładach (nawet od 1 sztuki). Dlaczego? Ponieważ nie ma żadnych kosztów przygotowania, np. matryc. Cały proces to projekt, wycięcie wzoru, odseparowanie zbędnej folii, wprasowanie i gotowe. Przyznasz, że proste?
Odpowiednio wprasowana folia jest odporna na wysokie temperatury (do 80ºC) i wirowanie. Ma dużą paletę kolorów, jednak nie da się uzyskać efektu cieniowania i tonowania barw.
Zastanawiasz się, czym folie różnią się od siebie? Folia flex jest matowa, cienka, a jej powierzchnia elastyczna i płaska. Folia flock ma strukturę zamszu, jest grubsza i delikatnie wypukła.
DTG jest opłacalne już od 1 sztuki!

DTG (Direct To Garment)

Jeśli myślałeś o sitodruku, ale wysokie koszty skutecznie Cię zniechęciły DTG (druk bezpośredni) będzie strzałem w dziesiątkę. Dobrze odwzorowuje barwy. Świetnie sprawdzi się przy skomplikowanych i realistycznych grafikach.
DTG nie wymaga specjalnego przygotowania formy drukarskiej, dzięki czemu jest opłacalne już od 1 sztuki. Cały proces przypomina drukowanie dokumentów. Wcześniej przygotowana grafika czy zdjęcie drukuje się bezpośrednio na tkaninie.
Atrament wnika we włókna i nie tworzy twardej skorupy. Nadruk jest niewyczuwalny w dotyku, nie marszczy się i nie kruszy a materiał zachowuję swoją wyjściową strukturę.
DTG można wykonać tylko na naturalnych tkaninach lub domieszkach do 20%. Materiał z nadrukiem najlepiej prać na lewej stronie w 30ºC.
Sublimacja jest najlepszym rozwiązaniem w T-shirtach full print!

Sublimacja

Myślisz o T-shirtach full-print? Wybierz druk sublimacyjny. Jest opłacalny zarówno przy małych, średnich i dużych nakładach. Ma sporo zalet, m.in.:
  • wysoka jakość i nieograniczona gama kolorów;
  • wysoka trwałość nadruku;
  • szybki proces drukowania
  • niewyczuwalny w dotyku, nie kruszy się.
Sublimacja jest procesem chemicznym, w czasie którego pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia nadruk wnika w strukturę materiału. Wykonuje się ją na włóknach poliestrowych, jednak dopuszczalne są niewielkie domieszki innych materiałów. Wysoką jakość zdobienia można osiągnąć jedynie na jasnych tkaninach.
Wiesz już, jaka metoda zdobienia najlepiej sprawdzi się w Twojej własnej marce odzieżowej? A może nadal ciężko Ci zdecydować co będzie najbardziej efektowne i jednocześnie nie zrujnuje Twojego budżetu? Odezwij się do mnie. Chętnie pomogę Ci w tej decyzji.
17.07.2021, Łukasz Sznel